Дослідники вважають, що Велике князівство Литовське до кінця XIV ст. було своєрідною федерацією земель-князівств, зокрема українських Київського, Чернігово-Сіверського, Волинського та Подільського. Зміни сталися з приходом до влади великого князя литовського Ягайла Ольгердовича, за владу з яким боровся впливовий політик і талановитий полководець князь Вітовт. У складній ситуації Ягайло вирішив об’єднатися із польськими можновладцями, які прагнули залучити Литву до боротьби з Тевтонським орденом.
У 1385 р. у містечку Крево Ягайло уклав Кревську унію, що передбачала долучення до польської корони земель Великого князівства Литовського й перехід у католицтво усього підлеглого Ягайлу язичницького населення Литви.
У той час як більшість руських князівств потрапила під монгольське панування, на північно-західних кордонах Русі постала Литовська держава.
Інкорпорація земель — поступове приєднання, включення земель однієї держави до іншої зі збереженням, переважно тимчасово, існуючих соціально-економічних відносин.
Початок існування держави був покладений князем Рінгольдом, який у першій чверті XIII ст. об’єднав під своєю владою декілька литовських племен. Син Рінгольда Міндовг продовжив політику батька з розширення своїх володінь. Саме з його правлінням і пов’язують створення Великого князівства Литовського, Руського й Жемайтійського (скорочено називають Литва). Столицею своїх володінь Міндовг обрав місто Новогрудок (Новгородок).
1. Київський князь Володимир Всеволодович, що розпочав правління в 1113 р. після запрошення київського віча, відомий як
А Окаянний
Б Великий
В Мудрий
Г Мономах
2. Які сини Ярослава Мудрого після його смерті утворили тріумвірат?
А Роман, Данило, Василько
Б В’ячеслав, Володимир, Олег
В Святополк, Ярослав, Мстислав
Г Ізяслав, Всеволод, Святослав
3. У якому році відбувся Любецький з’їзд князів?
А 1097 р.
Б 1068 р.
В 1072 р.
Г 1086 р.
А запрошення місіонерів із Риму
Б відсіч агресії варягів
В походи на Константинополь
Г боротьба за «червенські міста»
2. Які кочовики здійснювали напади на південні землі Русі-України за князювання Володимира Великого?А половці
Б угри
В хозари
Г печеніги
3. Цьому князеві літописець приділяв багато уваги. Він був героєм руських билин. Від свого батька він отримав в уділ Новгород, де йому допомагав княжити дядько Добриня. Київський стіл він відвоював у свого старшого брата, що вважається першою міжусобною війною в історії Русі-України.А Олег
Б Ярослав Мудрий
В Святослав
Г Володимир Великий
«Русь-Україна наприкінці X —у першій половині XI ст.»
Робота учня/учениці 7 класу
________________________________________________________________
Тести
А тиверців і уличів
Б волинян і білих хорватів
В сіверян і древлян
Г полян і в’ятичів
2. Цьому князеві літописець приділяв багато уваги. Він був героєм народних билин. Від свого батька він отримав в уділ Новгород, де йому допомагав княжити дядько Добриня. Київський стіл він відвоював у свого старшого брата, що вважають першою міжусобицею на Русі.А Святослав Ігорович
Б Володимир Великий
В Ярослав Мудрий
Г Володимир Мономах
3. Який із князів у зовнішній політиці покладався на встановлення династичних зв’язків із правителями європейських держав?А Олег
Б Ігор
В Святослав
Г Володимир
-
Для вчителя історії
-
Весвітня Історія
-
Історія України
-
Громадянська освіта
-
Правознавство
Правознавство / Для учнів / Дистанційне навчання
Історія України / 9 клас / Дистанційне навчання
Правознавство / Для учнів / Дистанційне навчання
Історія України / 9 клас / Дистанційне навчання
9 клас / Історія України / Дистанційне навчання