Увага! Для виконнання цієї практичної роботи тобі потрібно виділити трохи більше часу ніж зазвичай. Спочатку переглянь відео (виконання цього завдання можна розділити на кілька днів), потім переходь до матеріалів підручника та Інтернет-джерел. Пам'ятай! Голокост - це страшний злочин і величезна трагедія, а подвиги Праведників - це приклад людяності. Ти маєш про це дізнатися!!!
Мета: на підставі аналізу тексту підручника, відеоматеріалів та Інтернет-джерел скласти уявлення про героїчні вчинки українців, спрямовані на порятунок євреїв від нацистів у роки Другої світової війни.
Хід роботи
1. Переглянь відеоматеріали до уроку.
2. Прочитай про Голокост в Україні за підручником та в мережі Інтернет.
3. Прочитай текст наведений нижче про діяльність митрополита Андрея Шептицького.
4. Виконай у робочому зошиті письмові завдання до практичного заняття (гортай вниз) та запиши висновки, відповідно мети заняття.





Причини війни і цілі держав. До Першої світової війни призвели загострення суперечностей між найбільшими державами світу та боротьба двох військово-політичних угруповань - Антанти й Троїстого союзу. Найбільш непримиренними виявилися інтереси Німеччини та Англії. Вони суперничали на суші й на морі. Ініціаторами розв'язання війни виступили правлячі кола Німеччини та Австро-Угорщини, хоча й інші країни переслідували конкретні загарбницькі цілі. Гонка озброєнь набрала нечуваного розмаху.
Німецька імперія прагнула до світового панування. В її плани входило захоплення великих територій в Європі, у тому числі України й Прибалтики, колоніальних володінь Англії, Франції, Бельгії, зміцнення позицій в Туреччині й на Близькому Сході. Австро-Угорщина сподівалася підкорити Сербію, Болгарію й Чорногорію, заволодіти нафтородовищами Румунії, панувати на Чорному, Адріатичному й Егейському морях. Туреччина, яку у випадку перемоги збиралися поділити країни Антанти, звертала свої погляди на Балканський півострів, Крим, Закавказзя, Іран.
• Загострення суперечностей між провідними державами світу внаслідок нерівномірності їхнього економічного та соціально-політичного розвитку.
• Загарбання нових територій, контроль над ринками збуту та джерелами сировини.
• Гонка озброєнь.
• Наявність двох ворогуючих блоків — Троїстого союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Італія) та Антанти (Велика Британія, Франція, Росія).
• Бажання урядів воюючих країн відвернути увагу народів від внутрішніх проблем.
Характер війни: загарбницький, несправедливий для усіх воюючих сторін.
Привід до війни: австро-сербський конфлікт, спричинений убивством 28.06.1914 р. у сербському місті Сараєво спадкоємця австро-угорського престолу Франца Фердинанда членом боснійської терористичної організації Г. Принципом.
Протягом 1920—1930-х рр. політика СРСР зазнала суттєвих змін. Зрозумівши нездійсненність найближчим часом світової революції, радянське керівництво шукало виходу з міжнародної ізоляції.
У роки світової економічної кризи СРСР для здійснення перетворень першої п’ятирічки прагнув використати суперечності між капіталістичними країнами. Невдовзі стало зрозуміло, що дії Німеччини та Японії загрожують безпеці СРСР. Він пішов на зближення із Чан Кайші та рекомендував КПК діяти спільно із Гомінданом у боротьбі проти Японії. СРСР виступив за створення системи колективної безпеки й стримування агресорів. Провідником цього курсу став народний комісар закордонних справ СРСР Максим Литвинов. СРСР вдалося зміцнити своє становище. У 1933 р. були встановлені дипломатичні відносини зі США, а в 1934 р. СРСР прийняли до Ліги Націй як члена Ради, що означало визнання його великою державою.
-
Для вчителя історії
-
Весвітня Історія
-
Історія України
-
Громадянська освіта
-
Правознавство
Правознавство / Для учнів / Дистанційне навчання
Історія України / 9 клас / Дистанційне навчання
Правознавство / Для учнів / Дистанційне навчання
Історія України / 9 клас / Дистанційне навчання
9 клас / Історія України / Дистанційне навчання