Популярні записи
Всесвітня історія / 9 клас / Для учнів / Дистанційне навчання
Всесвітня історія / 11 клас / Дистанційне навчання
Українознавство / Дистанційне навчання
Громадянська освіта / Для учнів / Дистанційне навчання
Історія України / 9 клас / Дистанційне навчання
Всесвітня історія / 11 клас / Дистанційне навчання
Всесвітня історія / 6 клас / Для учнів / Дистанційне навчання
Всесвітня історія / 8 клас / Дистанційне навчання
Історія України / 9 клас / Дистанційне навчання
Українознавство / Дистанційне навчання
Держава Феодоро у Криму. Утворення Кримського ханства. Ґереї. Суспільний устрій та культура ханства - 7 клас

Феодоро — середньовічна держава у Криму. Її територія займала південно-західну гірську частину півострова. Дослідники вважають, що центром цього князівства було сучасне городище Мангуп. Але таку назву на позначення столиці стали вживати після 1475 р., а до того місто, напевно, називали Феодоро.

У IX ст. ці землі контролювала Візантійська імперія. Наприкінці X — на початку XI ст. Феодоро раптом почало занепадати. Науковці вважають, що причиною цього міг стати як напад печенігів, так і землетрус.

Життя у місті відродилося аж у 60-ті роки XIV ст. — і землі навколо нього об’‎єднали в одну державу, яку й назвали Феодоро.

Відновилася й розквітла держава лише у XV ст. завдяки ефективній політиці феодоритського князя Алексія. За його правління було збудовано основні фортеці держави, відреставровано давні храми і зведено нові, відбудовано столицю.

Основним джерелом з історії князівства є згадки в італійських (генуезьких та венеційських) документах XV ст. Збереглися епіграфічні пам’‎ятки князівства — написи на кам’‎яних поверхнях, а також згадки в письмових джерелах грецького, османського і західноєвропейського походження.

Узагальнення знань з теми «Країни Центральної та Східної Європи в Х – ХV ст.»  - 7 клас

1. Який польський король отримав прізвисько Великий?

А Мешко І

Б Болеслав І

В Казимир III

Г Владислав

2. Діяльність ченців Кирила і Мефодія сприяла

А організації Першого хрестового походу

Б успішному припиненню мусульманської експансії в Європі

В утвердженню християнства у Східній Європі

Г утворенню Візантійської імперії

3. Яким роком датується перша літописна згадка про Москву?

А 1185 р.

Б 1187 р.

В 1147 р.

Г 1199 р.

Османська імперія - 7 клас

У XI ст. біля кордонів Візантійської імперії поселилися турки-сельджуки. Вони відвоювали значну частину Малої Азії і заснували на цих землях Румський султанат. Його правитель називався султаном.

У XIII ст. монголи, рухаючись на захід, витіснили зі своїх кочовищ різні тюркські племена. Так ці племена опинилися біля кордонів Румського султанату. В обмін на військову допомогу у війнах проти Візантії тюрки отримали від султана право поселитися у його володіннях. Проте вже у 1299 р. один із тюркських вождів — Осман (1258-1324) — оголосив свої володіння незалежними, а себе — султаном. Його піддані почали називатися турками-османами. Так розпочалася історія Османської імперії, яка проіснувала до початку XX ст.

За правління Османа його народ перейшов із язичництва до ісламу. Завдяки новій релігії тюрки-османи ознайомилися з ідеями «священної війни» (джихаду). Так розпочалася боротьба турків-османів проти Візантії. Вони досить легко відвойовували у неї нові території. Візантійська імперія на той час не мала сил протистояти новій загрозі. До того ж османи, подібно до арабів, у завойованих землях стягували з населення значно менші податки, ніж за часів імперії.

Північно-Східна Русь. Утворення та зміцнення Московської держави - 7 клас

1.Володимиро-Суздальське князівство

Із 30-х рр. XII ст. Русь-Україна почала розпадатися на окремі князівства. Одним із впливових стало Володимиро-Суздальське князівство. До IX ст. тут жили угро-фінські племена. Лише на межі IX—X ст. сюди почали переселятися слов’яни.

Володимиро-Суздальське князівство спочатку називали Ростовським, потім Ростово-Суздальським. Його піднесення відбулося за князя Юрія Долгорукого (1125—1157 рр.) та його сина Андрія Боголюбського (1157—1174 рр.). Своє прізвисько Юрій Долгорукий отримав, мабуть, за намагання приєднати до своїх земель якнайбільше нових територій. Проте якщо батько бажав посісти великокнязівський київський престол, то син вирішив просто знищити давню столицю Русі-України. У 1169 р. військо Андрія Боголюбського штурмом узяло Київ і пограбувало його.

Проте більшість воєнних походів Андрія Боголюбського були невдалими. У поразках він звинувачував бояр і влаштовував розправи над ними. Зрештою бояри організували змову та вбили свого князя.

Держави Центрально-Східної Європи - 7 клас
1. Перші держави західних слов'ян. Діяльність слов'янських просвітителів Кирила і Мефодія.

Слов’яни, як і германці, відіграли велику роль у загибелі Римської імперії та формуванні нової середньовічної європейської цивілізації. На початку нашої ери слов’яни, як вважає більшість вчених, жили між річками Вісла та Дніпро. Протягом V—VII ст. відбувалося Велике розселення слов’ян, у результаті якого слов’янські племена опанували значні території Східної Європи.

На думку деяких вчених, найдавнішою державою, утвореною західними слов’янами, є князівство Само, яке виникло на землях сучасної Чехії та Моравії. Воно постало в 623 р., коли князь Само (за найпоширенішою версією, колишній франкський купець) об’єднав слов’ян для боротьби проти Аварського каганату. Держава князя Само проіснувала 35 років і розпалася в 658 р. після його смерті. Однак вона відіграла важливу роль у житті західних слов’ян, започаткувавши створення ними державності й захистивши їх від спроб поневолення сусідами.

Наступним етапом державотворення стало виникнення в першій половині IX ст. на території між Середнім Дунаєм і верхів’ями річок Лаба та Одер держави Велика Моравія. Основну частину її населення становили племена моравів.

Контрольна робота з теми «Європейське суспільство й держави в X—XV ст.», 7 клас

Контрольна робота з теми «Європейське суспільство й держави в X—XV ст.»

Тестові завдання

Учня/учениці 7 класу

_________________________________________________________________

1.За правління якого короля Франції виник станово-представницький орган — Генеральні штати? 

А Луї IX Святий

Б Філіп II Август

В Філіп IV Красивий

Г Луї VI Товстий

2. Укажіть ім’я першого нормандського короля Англії. 

А Гаральд Суворий 

Б Альфред Великий 

 В Лейв Щасливий 

Г Вільгельм Завойовник 

 3. Коли барони примусили англійського короля підписати «Велику хартію вольностей»? 

А 1302 р.

Б 1215 р.

В 1265 р.

Г 1337 р.

Інформація
Нові публікації NEW

Правознавство / Для учнів / Дистанційне навчання

9 клас / Історія України / Дистанційне навчання

Вам сподобався сайт?

Вітаю!

Для того щоб стати повноцінним користувачем сайту, вам потрібно пройти реєстрацію.
Зареєструватися
Створіть власний обліковий запис!

Пройти реєстрацію!
Авторизуватися
Вже зареєстровані? Авторизуйтеся!

Увійти на сайт