Популярні записи

Практичне заняття. Створюємо шкільні правила разом» (написання та внесення змін до шкільного статуту) – 10 клас

Практичне заняття. Створюємо шкільні правила разом» (написання та внесення змін до шкільного статуту) – 10 клас

Практичне заняття. Створюємо шкільні правила разом» (написання та внесення змін до шкільного статуту)

Мета : навчитись на практиці реалізувати раніше отриманні знання та визначити як принципи реалізації громадського самоврядування та державно громадського управління у сфері освіти сприяють демократизації життя школи. Навчитись розуміти правила, їх застосування та внести пропозиції, задля покращення шкільної атмосфери, до шкільного статуту.

Тип уроку.

Практичне заняття.

Хід практичної роботи:

1. Прочитайте текст для ознайомлення з тематикою заняття (наведений нижче після таблиці).
2. Об’єднайтеся в пари та обговоріть дистанційно свій досвід застосування правил у житті. Наведіть конкретні приклади. Обміняйтеся думками щодо необхідності правил спільного життя у школі. Використавши методику Метаплану (табличка), поетапно проаналізуйте конкретну ситуацію в школі за такими чотирма напрямками:
Що ми маємо зараз?
Як повинно бути?
Чому наші сьогоднішні позиції не відповідають нашим прагненням?
Пропозиції змін
3. Заповни таблицю і зроби висновки, відповідно до мети заняття.
4. Надсилай фотозвіт виконаної роботи у Viber.
Текст для ознайомлення з тематикою заняття
Приклади із шкільних кодексів із міжнародного польсько-українського проекту «Класна школа». 2015–2017 рр.
Ми всі разом працюємо заради того, щоб кожен випускник нашої школи став успішним громадянином України! Ми дбаємо про те, щоб добре навчити кожного.Ми стимулюємо і заохочуємо у навчанні. Ми намагаємося навчити учнів працювати в команді. Наші учні та учениці навчаються самостійно та критично працювати з інформацією, і учителі їм у цьому допомагають.Ми переконані, що розвиток можливий лише в активній співпраці. Тому учні та учителі активно співпрацюють між собою. І це впливає на формування успішної особистості. Ми творимо, допомагаючи один одному. Ми — за безпечний Інтернет. Та за високу компетентність в інформаційних технологіях. Тому допомагаємо один одному в опануванні цього простору. Ми прагнемо виховати патріотів і лідерів. Ми докладаємо зусиль, щоб виховати в учнів почуття власної гідності та уміння співпереживати. Наша школа вчить дітей любити і розуміти світ, мирно жити в ньому, бути корисними і потрібними для світу. Докладаємо зусиль, щоб кожен міг реалізувати право на власну думку. Ми дбаємо про те, щоб кожна особистість була креативною: вчителі, учні, батьки. У нашій школі кожен має право на власну думку! У нашій школі кожен має право на справедливе оцінювання!
Політика прогресивної дисципліни
Місія школи стверджує, що ми розвиваємо моральні та етичні духовні якості учня і почуття розуміння інших. Наша візія передбачає, що учні мають бути організованими, свідомими, турботливими та відповідальними, вони мають поважати права інших і робити свій внесок у загальне благо.
Маючи це на увазі, ми створили політику прогресивної дисципліни, яка відображає місію та візію школи.
У будь-якій великій групі людей конфлікт, природно, має місце. І нашою метою є навчити вирішувати конфлікти, використовуючи позитивні стратегії задля отримання виграшних результатів. Може статися, що деякі учні відчуватимуть труднощі в дотриманні вимог, встановлених у спільних інтересах.
Керівництво школи несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для учнів, і повинно мати значну свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів та здійснення судження в контексті конкретних обставин. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня.
У випадку легкої або незначної провини педагогічний склад Школи повинен допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щоб навчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами.
У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший – коригувальний та співчутливий. Школа буде використовувати ряд заходів, орієнтованих на зміцнення позитивної поведінки і допомоги учням у визначенні правильного вибору.
Кодекс учнівської поведінки, правила та очікування переглядаються і посилюються на постійній основі викладачами, співробітниками та керівництвом через загальні збори, оголошення, відвідування класів директором і щодня вчителями в класі.
Поведінка під час уроків і перерв
Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим. Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель. Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.
Під час перерв учні мають поводитись обережно. Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню. Також учні мають пересуватися правою частиною коридора або сходів.
Пропуск занять
Протягом відсутності у Школі учень може навчатися дистанційно за допомогою SMLS.
Учень, який був відсутній у Школі з причини хвороби до 3 календарних днів може відвідувати Школу без надання довідки від лікаря. Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби протягом 3 днів і більше має обов’язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.
Якщо учень неспроможний відвідувати школу в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.
Зверніть, будь ласка, увагу на те, що навчальний процес не може бути цілковито індивідуальним. Для повноцінного навчального процесу ХХІ століття необхідно працювати в групі, вирішувати проблеми разом та співпрацювати.
У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини протягом навчального року розглядатиметься доцільність продовження навчання в Школі.
Пунктуальність
Пунктуальність — це важлива риса, яку ми виховуємо в наших учнях. Ми заохочуємо учнів не запізнюватися та розраховуємо на підтримку батьків. Відповідно до правил Школи, учні зобов’язані приходити на навчання та на уроки протягом дня вчасно.
Кожен учень має приходити до Школи не пізніше 8:50, а о 9:00 має бути в класі, повністю готовим до початку уроків. Під час перерв учні повинні впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно.
Якщо ваша дитина до 9:00 не підтвердила прихід до Школи електронною карткою при вході, вам надійде автоматичне сповіщення електронною поштою.
Шкільна форма
Шкільна форма — це невід’ємний елемент корпоративної культури учнів школи. До того ж, це ще й аспект виховання, який привчає учня до відповідальності та дотримання встановлених правил і стандартів.
Шкільна форма допомагає учням налаштуватися на навчання та зосередитись на заняттях, підтримує позитивну соціальну взаємодію серед учнів та виховує почуття гордості за свій навчальний заклад.
Кожен учень школи повинен приходити до школи одягненим у шкільну форму встановленого стандарту та залишатися в ній протягом навчального дня.
Ми видаємо учням без додаткової оплати базовий комплект шкільної форми: жакет, спідниця (для дівчат) або брюки (для хлопців), краватка, сорочка, поло та дві спортивні футболки.
Дрес-код школи
У школі встановлений офіційно-діловий дрес-код. Дівчатам бажано дотримуватися його вимог у зачісці, макіяжі й манікюрі, а також прикрасах. Висота підборів не має перевищувати 5 см. Необхідно мати охайний вигляд.
Обов’язкові елементи шкільної форми:
У хлопців: сорочка біла або сіро-блакитна однотонна, фірмова краватка, брюки, піджак або фірмовий трикотаж;У дівчат: блузка біла або сіро-блакитна однотонна, спідниця або брюки, нашийна хусточка, піджак або фірмовий трикотаж та на початку осені й наприкінці весни — фірмові гольфи.
У теплу погоду (на початку осені та наприкінці весни) дівчатам та хлопцям дозволено носити поло.
Якщо учень перебуває у Школі без шкільної форми, ми видаємо запасну, яку потрібно буде повернути.
Спортивна форма
Учні школи під час уроків фізичної культури мають дотримуватись наступного стандарту спортивної форми:
Спортивна брендована футболка або футболка іншого бренду сірого кольору є обов’язковим елементом спортивної форми. Спортивний костюм (шорти або брюки та реглан) має бути сірого кольору.За бажанням ви можете придбати фірмовий реглан.
Мінімальний набір предметів для уроків з плавання:
купальний костюмшапочкакапцірушникмочалкагребінець (для дівчат з довгим волоссям)окуляри (бажано)
Для занять на спортивних гуртках дитині може знадобитися додаткове знаряддя, наприклад, для катання на роликах:
роликизахист на коліна та ліктішолом
Додаткові елементи шкільної форми:
Додаткові екземпляри базових елементів та додаткові елементи шкільної форми можна придбати у крамниці VDone в універмазі “Україна” за адресою: пл. Перемоги, 3, з 10:00 до 21:00.
Під час придбання необхідно пред’явити картку-перепустку школи. Будь ласка, з’ясовуйте всі питання щодо шкільної форми з Новопечерською школою.
Не дозволено приносити до школи
Не дозволено приносити до Школи небезпечні речі: піротехнічні вироби, спортивне знаряддя, шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання.
До Школи не дозволено приносити свої страви.
Спортивне знаряддя (ролики, скейти, тощо) не можна використовувати на території Школи. Вони мають знаходитись замкненими у особистій шафці учня.
Учням не дозволено замовляти доставку на адресу Школи та приводити тварин.
Персональні гаджети
Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Їх потрібно вимкнути, сховати та не користуватися ними протягом шкільного дня з 9:00 до 17:00.
Якщо будь-яка особа з персоналу школи бачить порушення вказаного правила, на вимогу такої особи дитина має здати телефон на зберігання адміністратору рецепції до закінчення навчального дня.
Усі необхідні дзвінки дитина може здійснити з телефону на рецепції, в будь-який час протягом дня. А також учень може скористатися власним телефоном біля рецепції, з дозволу та в присутності адміністратора.
Запрошуємо дорослих, що знаходяться на території Школи, показувати учням приклад.
Матеріальна відповідальність
Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.
Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, Школа не несе відповідальності, але часто речі знаходяться, і в такому випадку їх можна забрати в скринях в холі, а цінні речі — у співробітників служби безпеки.
Порушення
Вступаючи до школи, учні та батьки погоджуються виконувати її правила та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.
Незначні порушення
Незначні порушення — це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров’я, але негативно впливають на атмосферу в класі: порушення шкільних правил, знущання, дражнення, приниження, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, неповага, обман, фальсифікація, плагіат, зухвала поведінка, опір педагогам, нецільове використання електроніки, комп’ютерів, Інтернет, публічний показ прихильності, зневага учнівських обов’язків, недотримання правил безпеки.
Можливі наслідки незначних порушень
Навчання відповідальності за свої дії.Навчання альтернативному вибору, який матиме позитивні результати.Написання пояснювальної записки (Think paper).Витримка часу (тайм-аут).Виховна розмова з класним учителем.Написання листа вибачення.Перерозподіл привілеїв.Затримання після занять.Спілкування з батьками по телефону, листуванням або персональна зустріч.Консультація шкільного психолога.Видалення з класу (під наглядом дорослих).Зустріч учня з директором.
Значні порушення
До таких відносяться: залякування (у тому числі в інтернеті), загроза інформаційній безпеці Школи та її інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, куріння, наявність або вживання алкоголю або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші серйозні порушення.
Можливі наслідки значних правопорушень
Негайна персональна зустріч із батьками.Укладання з учнем поведінкового контракту.Відшкодування збитку шкільного майна.Відрахування учня з школи на постійній основі.Передача справи на розгляд відповідних органів влади (поліція, прокуратура).

Схожі статті
Гість, залишиш коментар?