Практичне заняття «Визначаємо найнеобхідніші умови для самореалізації людини» – 10 клас

Практичне заняття «Визначаємо найнеобхідніші умови для самореалізації людини» - 10 клас

27 вересня

Тема уроку: Практичне заняття «Визначаємо найнеобхідніші умови для самореалізації людини»

Мета: навчатися виявляти в собі характерні індивідуальні риси, нахили, бажання, творчі задатки, прагнення, цінності, пріоритети.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І. Прочитай вступне слово: Самореалізація відіграє найважливішу роль впродовж усього житттєвого шляху особистості, фактично визначаючи його. Передумови до самореалізації закладені в природі людини й існують як задатки, які в процесі розвитку людини, формування її особистих властивостей стають основою здатності до самореалізації. Умовою успішної самореалізації є динамічна функціональна єдність, де образ світу й образ «Я» ніби врівноважені через адекватне розуміння свого місця у світі й використання адекватних соціальних умінь.

ІІ. Вправа «Пізнай себе» (виконай у зошиті/на робочих листках) – Завдання 1

Уважно прочитай наведені нижче запитання та дай правдиві обмірковані відповіді на наступні запитання:

1. Який стан мого здоров’я? (Як я фізично вдосконалююсь?)

2. Який у мене темперамент? Позитивні і негативні якості. (Мої дії з метою удосконалення позитивних і усунення негативних якостей).

3. Особливості мого мислення. (Основні засоби самовдосконалення мисленнєвої діяльності).

4 Який тип пам’яті у мене краще розвинутий? (Зоровий, слуховий, ін.)

5. Чи правильна моя мова? Які зустрічаються недоліки? (Що роблю, щоб удосконалити її?)

6. Чи достатньо читаю, чи все роблю з метою розширення своїх знань?

7. Який предмет засвоюю краще, який гірше? Чому?

8. Який склад мого характеру? Чи відповідає він властивостям мого темпераменту? Позитивні і негативні якості характеру, шляхи самовиховання.

9. Яке моє місце серед людей? Моя самооцінка (адекватна, неадекватна). Вплив її на ставлення навколишніх до мене.

10. Як погоджуються в моєму житті «потрібно» і «хочу»?

11. Мої здібності, таланти. Чи відповідають вони моєму професійному вибору?

12. Життєвий ідеал, покликання. Чи вмію я регулювати своїм інтелектом, емоціями, почуттями, поведінковими нормами?

ІІІ. Тест «Які риси притаманні особистостям, здатним до самореалізації?»(виконай у зошиті/на робочих листках) – Завдання 2

Виконай тест давши відповіді на кожне із питань за шкалою від 1 до 4. Це дозволить оцінити, наскільки важливі для вас цінності самореалізації. Тест містить 15 запитань-тверджень, на основі яких ви оціните ступінь вашої згоди з кожним із тверджень за наступною шкалою: 1 – не згоден, 2 – скоріше не згоден, 3 – скоріше згоден, 4 – повністю згоден:

1. Я не соромлюся жодної зі своїх емоції.

2. Я відчуваю, що повинен робити те, що чекають від мене інші.

3. Я вірю, що по суті люди хороші і їм можна довіряти.

4. Я можу сердитися на тих, кого люблю.

5. Завжди необхідно, щоб інші схвалювали те, що я роблю.

6. Я не приймаю свої слабкості.

7. Мені можуть подобатися люди, чиї дії я можу не схвалювати.

8. Я боюся невдач.

9. Я намагаюся не спрощувати складні сфери.

10. Краще бути самим собою, ніж популярним.

11. В моєму житті немає того, чого б я особливо себе присвятив.

12. Я можу висловити мої почуття, навіть якщо це призведе до небажаних наслідків.

13. Я не зобов’язаний допомагати іншим.

14. Я втомився від власних страхів.

15. Мене люблять, тому що я люблю.

Опрацювання результатів:

Тепер, перш ніж перейти до підрахунку балів, необхідно бали-відповіді на питання№ 2. 5, 6, 8, 9, 11, 13, 14 «перекодувати» на протилежні: так, якщо ви вказали 1, він переходить у 4, 4 – в 1, 2 – в 3, а 3 – у 2. Підрахуйте загальну кількість балів. Чим ближче отримана цифра до 60, тим більше ви здатні до самореалізації.

ІV. Дай відповіді на запитання – Завдання 3:

1. Що таке самореалізація особистості?

2. Як визначити індивідуальні риси особистості?

3. Які індивідуальні риси здобуває індивід від народження, а які в процесі соціалізації?

4. Як пов’язані самовизначення і самореалізація особистості?

5. Яка, на вашу думку, мета самовдосконалення?

Перегляньте відео:

Зроби висновки відповідно до мети заняття.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *